Kadıköy’de “Tubini Şapeli” adıyla bilinen ve İstanbul Latin Katolik Kilisesi Episkoposluğu tarafından yenilenen küçük kilise, “Kadıköy Meryem Ana Kilisesi” adıyla 7 Aralık 2023 Perşembe günü saat:17.30’da İstanbul Havarisel Vekili Ekselansları Mons. Massimiliano Palinuro tarafından kutsanarak ibadete açıldı.
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-07-saat-18.41.11_d2fbb542-710x1024.jpg)
Ayine, St. Maria Draperis Kilisesi rahipleri, Moda Assomption Kilisesi rahipleri, Büyükdere Kilisesinden Chancelier Fr. Lucian Abalintoaiei ve Surp Levon Kilisesi başrahibi Vartabet Mikail Uçar ile birlikte rahibeler ve kilise cemaati de katıldılar.
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-07-saat-18.41.13_4d35bc9d-768x1024.jpg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-07-saat-18.41.13_bc95a7a5-768x1024.jpg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-07-saat-18.41.15_1b27b55a-768x1024.jpg)
Altar kutsal yağ ile takdis edildikten sonra içine Kutsal Emanet olarak, Kutsal Haç’ın bir parçası yerleştirildi.
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4449-576x1024.jpeg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4455-1-768x1024.jpeg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4463-768x1024.jpeg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4489-1-768x1024.jpeg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4492-1-1024x768.jpeg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-07-saat-18.41.09_ec74657d-768x1024.jpg)
Altarın ve Kilise’nin kutsal yağ ile takdisinin ardından Bakire Meryem’in Lekesiz Doğuş Bayramı Ayini kutlandı.
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4435-576x1024.jpeg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/IMG_4452-576x1024.jpeg)
![](https://www.katolik-kilisesi.org/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Gorsel-2023-12-07-saat-18.41.09_d8517463-768x1024.jpg)
Fotoğraflar: Evangeline İlke Yılmaz & Buğra Poyraz